Avrupa’dan Koca Seyit Havalimanı’na Uçuşlar Başlıyor

Avrupadan Koca Seyit Havalimanina Ucuslar Basliyor
Avrupa’dan Koca Seyit Havalimanı’na Uçuşlar Başlıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin turizm yatırımlarının ardından Pegasus ve Corendon Havayolları şirketleri Koca Seyit Havalimanı ’na uçuşlar başlattı.

Koca Seyit Havalimanı’na yapılacak ilk uçuş 23 Haziran (bugün) saat 13.30’da Almanya Düsseldorf’tan Pegasus Hava Yollarına ait uçağın Koca Seyit Havalimanı’na inmesiyle gerçekleşecek.

Uçuşlar, 29 Haziran 2022 itibariyle Köln ve Düsseldorf’tan Corendon hava yollarına ait uçakların gelmesiyle devam edecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Ayvalık Sarımsaklı’dan Edremit Altınoluk’a kadar Körfez bölgesinde yürüttüğü mavi bayrak çalışmaları, sahil düzenleme, sağlık turizmi, gastronomi ve kültürel çalışmaları keşfedilmemiş rotalar arayışında olan dünya turizminin dikkatini çekti. Büyükşehirin öncülüğünde gerçekleştirilen turizm toplantıları sayesinde turizm acenteleri Avrupa’dan direkt Körfez’e gelmenin arayışındayken hava yolları şirketlerinden müjdeli haber geldi. Balıkesir Valiliği’nin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerinin ve sektörün gayretleriyle gerçekleştirilen irtibatların ilk meyvelerini verdiğini belirten Başkan Yücel Yılmaz, “Avrupa’dan iki şehirden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na resmi olarak yurtdışı uçuşlarının başladı.” dedi.

Avrupa Komisyonu tarafından verilen, teması “Sağlık ve Esenlik Turizmi” olarak belirlenen seçkin destinasyon ödülü olan EDEN (European Destinations of Excellence) unvanını 2020 yılından itibaren ülkemiz adına temsile hak kazanan Balıkesir, Türkiye’den başlayan ve Avrupa Kültür Rotaları Enstitüsü tarafından ilk deniz rotası olarak onaylanan “Aeneas Kültür Rotası” ile ülkemizde turizmin başlangıç yıllarında yoğun ev sahipliği yaptığı Avrupalı turistlerin tatil için seçtiği destinasyon olmak adına gösterilen büyük gayretlerin karşılığını almaya başlıyor.

BENZER YAZI   Acil uyarı yapıldı! Bu gece başlıyor! Yarın akşama kadar da devam edecek!

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]
Merhabalar ben Fatih. Sizler için meslekler hakkında bilgi veriyorum. Hangi mesleğin maaşı ne kadar ? Nasıl o meslek grubuna tabi olursunuz ? Ataması varmı veya nasıl olunur vs.vs.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.