Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Nedir? Ne İş Yapar? 2022

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı

Bu yazımızda sizlere Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Nedir? Ne İş Yapar? Gibi birçok sorunun cevaplarını verdik. İyi okumalar dileriz.

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Nedir?

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Nedir? Ne İş Yapar? 2022
Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Nedir? Ne İş Yapar? 2022

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, mezunlarının çalıştıkları kurumun her türlü telefon görüşmesini, her türlü yazışmasını ve çoğunlukla da pazarlama ve müşteri bulma gibi alanlardaki tüm işlerini yapabilecek bireyler yetiştiren iki yıllık bir ön lisans bölümüdür. Profesyonel öğrenciler yetiştiren Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, büyük ve kurumsal firmalarda çalışması için mezunlarına oldukça büyük fırsatlar sunmaktadır.

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Dersleri Nelerdir?

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı okuyan öğrenciler iki yıllık eğitim süreci içinde birçok derse tabi tutulmaktadırlar.

İşte o dersler;

1. Büro Özel Kesim Yapısı ve İlişkileri
2. Hukukun Temel Kavramları
3. Dosyalama ve Arşivleme
4. İletişim Bilgisi
5. Büro Teknolojileri
6. Halkla İlişkiler
7. Klavye Öğretimi
8. Toplantı ve Sunu Teknikleri
9. Mesleki Yazışmalar
10. Yönetici Asistanlığı
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, iki yıllık ön lisans bölümünü bitiren öğrenciler DGS sınavı ile 4 yıllık lisans diploması alma hakkına da sahiptirler. Dört yıllık geçiş yapabilecekleri bölümler ise şu şekildedir;
1. Yönetim Bilişim Sistemleri
2. Halkla İlişkiler
3. Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
4. Halkla İlişkiler ve Tanıtım
5. Sağlık Yönetimi
6. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
7. İşletme Bilgi Yönetimi

BENZER YAZI   İç Mimar Nedir? Ne İş Yapar? 2022

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Sıralaması

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2021 yılı en yüksek taban puanı 261,24245, en düşük taban puanı ise 168,84860’tır. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı en yüksek sıralaması 803876, en düşük başarı sıralaması ise 1745346’dır. Ayrıca Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümü TYT sınavı ile alım yapmaktadır.
Bunun sonucunda diğer iki yıllık bölümler gibi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümüne de bir TYT bölümü diyebiliriz.

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Kaç Yıllıktır?

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, ülkemizde en çok tercih edilen iki yıllık bölümler arasındadır. 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, DGS sınavı ile dört yıla da tamamlanabilmektedir.
Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Mezunları Ne İş Yapar? Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı mezunu olan kişiler, çalıştıkları iş yerlerinin belgeler ve bilgilerin düzenlenmesi, kendilerinden talep edilen bilgilerin bilgisayar ile yerine getirilmesi ve bu belgelerin korunması gibi işleri yapmaktadırlar.
Oldukça geniş iş olanaklarına sahip olan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünden mezun olan öğrenciler, neredeyse her türlü devlet kurumunda ve özel işletmede çalışma gibi bir olanağa sahiptirler.

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Mezunları İş Olanakları
Nelerdir?

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünden mezun olan öğrenciler, birçok yerde birçok iş olanağına sahiptirler. Kamuda, özel sektörde, üniversitelerde, vakıflarda veya derneklerde çalışabilirler. Günümüzdeki işletmelerin çoğu artık çağdaş işletme yöntemlerini kullandıkları için, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı mezunlarına daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. KPSS sınavına giren Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı mezunları, devlet kurumlarında da iş bulabilmektedirler. Ayrıca Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanı mezunları ülke standartlarına göre daha yüksek maaşı olan işlerde de iş  bulabilmektedirler.

BENZER YAZI   Yazılım Mühendisi Nedir - Maaşları 2022 ?

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Maaşları

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı maaşları, kamu kurumlarında yaklaşık olarak 3000 ve 3500 civarlarındadır. Ancak uzun yıllar bu konumda çalışmış olan birisinin maaşı, kademe derecesinden daha yüksek maaş almaktadır. Ayrıca eşi çalışmayan memurlar 180-200 lira daha fazla almaktadırlar. Çocuk yardımı, dil tazminatı veya sendika desteği gibi etkenlerde maaşın farklı olmasına sebep olmaktadır. Yukarıda verdiğimiz maaş miktarı devlet kurumunda çalışanlar için geçerlidir. Özel iş yerlerinde bu maaşı almak oldukça zordur. İyi bir çalışma geçmişiniz varsa ve iyi bir işletmede çalışıyorsanız bu fiyatın üzerine çıkmanız mümkün.

 

Daha fazla Bilgi için TIKLAYINIZ. 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Merhabalar ben Fatih. Sizler için meslekler hakkında bilgi veriyorum. Hangi mesleğin maaşı ne kadar ? Nasıl o meslek grubuna tabi olursunuz ? Ataması varmı veya nasıl olunur vs.vs.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.