Çevik Kuvvet Nedir? Çevik Kuvvet Maaşları 2022

Çevik Kuvvet Nedir?

Çevik Kuvvet Nedir? Çevik Kuvvet Maaşları 2022 Çevik Kuvvet, yasaların belirlediği sınırlar içerisinde, meydana gelecek her türlü toplumsal hareketin olabileceği muhtemel olay yerlerinde, bölgenin güvenlik önlemlerini sağlama, gerektiği takdirde taktik ve düzenler ile olaylara müdahale etme, yakalama gibi işlemleri gerçekleştirebilecek bilgi, beceri ve yetkiye sahip güvenlik gücüdür.

Çevik Kuvvet Maaşları 2022
Çevik Kuvvet Maaşları 2022

Çevik Kuvvet Ne İş Yapar?

Çevik Kuvvet Nedir? Çevik Kuvvet Maaşları 2022 Çevik Kuvvetlerin mesleki görevlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Kanuna uygun toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin  düzenini ve  güvenliğini sağlar.
  2. Kamu düzenini bozabilecek nitelikteki toplumsal hareketlerin meydana  gelmesi muhtemel yerlerde önleyici tedbirler alır.
  3. Grev ve lokavt sırasında iş yerlerinin tahribe uğramasının veya işgalinin önüne  geçer, bu yerlerde devriye hizmetleri yürütür.
  4. Kanuna aykırı sokak ve meydan hareketlerini önler.
  5. Toplumsal olayda, grev ve lokavtlar ile kanuna aykırı sokak ve meydan hareketlerinde toplumun ve kişilerin maddi ve manevi varlıklarını tecavüzden korur.
  6. Diğer polis kuvvetlerinin yetersizliği halinde, her türlü tören ve gösterilerde  gerekli güvenlik önlemlerini alır ve düzeni sağlar.
  7. Kanuna aykırı olayları gerekirse zor kullanarak etkisiz hale getirmek ile  görevlidir.

 

 

Çevik Kuvvet  Nasıl Olunur?

  Çevik Kuvvet olmak için en önemli şartlardan birisi Polis olmaktır. Çevik Kuvvet biriminde çalışan personel ve polis okullarından mezun olmuş yeni memurlardır. Yani polis okulundan mezun olduktan sonra atandığınız ilin Çevik Kuvvetinde çalışma olasılığınız %95 olmaktadır. İlk ataması Çevik Kuvvet birimine yapılan kişilere Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitimi verilmektedir. 45 yaşından küçük olan adaylar Çevik Kuvvette çalıştırılır. Ayrıca Çevik Kuvvet bünyesinde polis okulundaki gibi devamlı müdahale ve gaz eğitimleri verilmektedir.

BENZER YAZI   Özel Güvenlik Nedir? Özel Güvenlik Maaşları 2022

 

Çevik Kuvvet Maaşları

  Çevik Kuvvet Maaşları 2022 2022 yılında yapılan zamlar ile alınan en düşük Çevik Kuvvet maaşı 6.700 alınan en yüksek Çevik Kuvvet maaşı ise 13.200 TL olarak belirlenmiştir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]
Merhabalar ben Fatih. Sizler için meslekler hakkında bilgi veriyorum. Hangi mesleğin maaşı ne kadar ? Nasıl o meslek grubuna tabi olursunuz ? Ataması varmı veya nasıl olunur vs.vs.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.