Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Maaşları 2022

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon

Merhaba sizler için Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Maaşları hakkında bilgi vereceğim. Öncelik şunu belirtmek gerekir Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon bölümünü tercih edecek arkadaşlar kamuda çalışma olanağı çok fazla değildir. Kpss atmalarında bu bölüm ile ilgili yeterli sayıda kontenjan maalesef ayrılmamıştır. Bu demek değildir ki mezun olduktan sonra işsiz ve boşta kalacağınız anlamına gelmez. Bazı bölümler vardır kamuda çalıştığınızda aldığınız maaştan
daha fazla maaş alırsınız . İşte bu bölümlerden de bir tanesi Engelli Bakımı ve Rehabilistasyon bölümüdür.

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Maaşları
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Maaşları

İş Durumu Nedir ?

Ülkemizde yaklaşık olarak 1 milyon altı yüz bin civarında Engelli ve bunun dışında bakıma muhtaç insanlar vardır. Kamuda maalesef engelli ve bakıma muhtaç insanlar için yeterli sayıda bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri yoktur. Bu ihtiyacı özel kurum ve kuruluşlar karşılamakta olup istihdam alanında kalifiyeli personele ihtiyaç oldukça fazladır. Size şunu söyleyebilirim rahatlıkla, mezun olduktan sonra kolaylıkla iş bulabileceğiniz bir meslektir.

Mesleki Zorluklar

Ancak bu bölümü tercih edecek arkadaşlar her meslekte olduğu gibi bu meslekte de zorlukları vardır. Engelli veya bakıma muhtaç insanların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ve tırnağın
kesilmesinden duş almasına kadar, beslenmesi gibi ihtiyaçları karşılayacak sabırlı, içinde insan sevgisi olan, sorumluluk sahibi olan kişiler olması gereklidir.

BENZER YAZI   Yazılım Mühendisi Nedir - Maaşları 2022 ?

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Maaşları

Kamuda Kpss sınavı ile merkezi ataması yapılan veya açıktan ataması yapılan Engelli Bakımı ve Rehabilistasyon teknikeri 2021 yılı maaşı yaklaşık 3.800-4.000 TL’dir.

Özel Kuruluşlarda Engelli bakım merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışan Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon teknikeri 2021 yılında maaşları 3.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir. Aldıkları maaş çalıştığı kuruma göre, tecrübesine göre ve çalışma saatine göre değişkenlik gösterir.Yatılı çalışıyorsa veya evde hizmet veriyorsa maaşları yüksek olur.

Bu mesleğin eğitimini almak istiyorsanız eğer Anadolu üniversitesi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/acikogretim-fakultesi-onlisans-programlari-2-yillik/engelli-bakimi-ve-rehabilitasyon

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Merhabalar ben Fatih. Sizler için meslekler hakkında bilgi veriyorum. Hangi mesleğin maaşı ne kadar ? Nasıl o meslek grubuna tabi olursunuz ? Ataması varmı veya nasıl olunur vs.vs.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

news news news news news news news