Silahlı Güvenlik Görevlisi Nedir? Silahlı Güvenlik Görevlisi Maaşları 2022

Silahlı Güvenlik Görevlisi Nedir?

Silahlı Güvenlik Görevlisi Nedir? Silahlı Güvenlik Görevlisi Maaşları 2022 Silahlı Güvenlik Görevlisi, görevli olduğu iş yerini, kıymetli varlıkları ve kişileri koruyan meslek çalışanına denmektedir. Silahlı güvenlik görevlisinin ilk amaçları, her türlü tehlike durumuna karşı önlemler alarak sorumluluğunu aldığı varlıkların güvenliğini sağlamaktır.

Silahlı Güvenlik Görevlisi, doğrudan güvenlik şirketlerine veya kurumların güvenlik departmanlarında çalışır. Koruma talep eden kişi veya kuruma göre çalışma koşulları değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle silahlı güvenlik görevlisi, günün gece ve gündüz vakitlerinde çalışabilmektedir. Silahlı Güvenlik Görevlisi, mesleğinin gereği olarak zaman zaman tehlikeli durumlarla da karşılaşabilir. Bu neden ile Silahlı Güvenlik Görevlisi olmak istiyorsanız, çalışma koşullarını ve mesleğin gerekliliklerini detaylı bir şekilde bilmelisiniz.

Silahlı Güvenlik Görevlisi Maaşları 2022
Silahlı Güvenlik Görevlisi Maaşları 2022

Silahlı Güvenlik Görevlisi Ne İş Yapar?

Silahlı Güvenlik Görevlisi Nedir? Silahlı Güvenlik Görevlisi Maaşları 2022 Silahlı Güvenlik Görevlilerinin mesleki görevlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Güvenliğini sağladıkları kişilere veya alanlara karşı oluşabilecek tehditlere karşı önlem alır.
  2. Tehdit anında saldırganı suçu işlemekten vazgeçirmeye çalışır.
  3. Saldırgana karşı caydırıcılık sağlanamazsa doğrudan müdahale etmek ve saldırganı yakalar.
  4. Suça konu olabilecek delilleri muhafaza ederek kolluk kuvvetlerine teslim eder.
  5. Suç unsuru oluştuğunda kolluk kuvvetlerine olay yerini incelerken yardım eder.

 

BENZER YAZI   Endüstriyel Psikolog Nedir? Endüstriyel Psikolog Maaşları 2022

Silahlı Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

İçişleri Bakanlığının kanun ve yönetmeliklerine göre lise veya üniversite mezunu olan herkes silahlı güvenlik görevlisi sertifikası eğitimlerine katılabilmektedir. Başvuru yapabilmeniz için en az 21 yaşında olmanız gerekir. Silahlı güvenlik görevlisi olmak için sabıka kaydınızın bulunmaması gerekir.

 

Silahlı Güvenlik Görevlisi Maaşları

Silahlı Güvenlik Görevlisi Maaşları 2022 373 kişinin paylaşmış olduğu maaş verilerine göre, 2022 yılında alınan en düşük Silahlı Güvenlik Görevlisi maaşı 5.300 TL, alınan ortalama Silahlı Güvelik Görevlisi maaşı 6.020 TL, alınan en yüksek Silahlı Güvenlik Görevlisi maaşı ise 11.600 TL olarak belirlenmiştir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]
Merhabalar ben Fatih. Sizler için meslekler hakkında bilgi veriyorum. Hangi mesleğin maaşı ne kadar ? Nasıl o meslek grubuna tabi olursunuz ? Ataması varmı veya nasıl olunur vs.vs.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.